Forum Mieszkaniowe
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

pokój dziecka

+2
Luska00
sarav
6 posters

Go down

pokój dziecka Empty pokój dziecka

Pisanie by sarav Czw Lis 24, 2016 12:24 am

Jak sobie poradzić z ciągłym bałaganem w dziecięcym pokoju?
Czy wyrzucać nadmiar zabawek? Ciągle wszystko leży na podłodze... Sad

sarav

Liczba postów : 7
Join date : 21/10/2016

Powrót do góry Go down

pokój dziecka Empty Re: pokój dziecka

Pisanie by Luska00 Czw Lis 24, 2016 8:11 pm

Najprostsze rozwiązanie - przestać kupować aż tyle zabawek.
A te zabawki, które są niepotrzebne, najlepiej komuś podarować.
Na stronie poradnika http://www.hulahop.pl/wiadomosc/jak-przechowywac-zabawki-w-czym-je-przechowac/2649/ doradzają również jak przechowywać zabawki.
Dodatkowe szuflady, regały, skrzynie,kufry....
Ufff! I jakoś się upcha ten nadmiar niepotrzebnych zabawek:)

Luska00

Liczba postów : 27
Join date : 23/05/2014

Powrót do góry Go down

pokój dziecka Empty Re: pokój dziecka

Pisanie by Dympax Pią Sty 20, 2017 8:08 am

Wiesz moje dziecko ma bardzo dużo zabawek, ale ma porządek w pokoju, bo bardzo szybko zaczęłam go uczyć utrzymywania porządku w swoim pokoju. Moje dziecko po każdej zabawie chowa wszystkie zabawki do pojemników, które trzyma w szafie. Każde dziecko można tego nauczyć, ale trzeba być systematycznym i konsekwentnym. Ja swoje dziecko uczyłam sprzątania poprzez zabawę. Poza tym wiele zależy również od tego jakie meble mamy w pokoju i czy dziecko ma gdzie schować te zabawki. Ja swojemu dziecku kupiłam zestaw mebli dziecięcych z tego sklepu http://elies.pl/kategoria/meble-dzieciece-elies . W meblach jest wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie ubrań i zabawek i praktycznie żadna z nich nie leży na wierzchu. No może poza miśkiem, z którym śpi moje dziecko.

Dympax

Liczba postów : 15
Join date : 15/01/2017

Powrót do góry Go down

pokój dziecka Empty Re: pokój dziecka

Pisanie by MilenaRoztocka Sro Mar 15, 2023 5:15 pm

Pokój dziecka jest bardzo ważny. A co w aspekcie edukacyjnym?

MilenaRoztocka

Liczba postów : 7
Join date : 25/08/2022

Powrót do góry Go down

pokój dziecka Empty Re: pokój dziecka

Pisanie by Gozdzikowa Pią Mar 24, 2023 1:39 pm

MilenaRoztocka napisał:Pokój dziecka jest bardzo ważny. A co w aspekcie edukacyjnym?

Jestem tego samego zdania co poprzednicy, odpowiednie wyposażenie pokoju naszego dziecka jest najważniejsze. W dzisiejszych czasach możemy znaleźć wiele inspiracji na to by sprawić aby był jak najbardziej praktyczny. Warto też postawić na jakiś element związany z edukacją. Może to być chociażby regał na jakim będą znajdowały się książki do czytania dla dzieci - https://czytamsobie.pl/ksiazki-do-nauki-czytania Musimy mieć świadomość tego czym powinny się one cechować by zapewnić optymalny tok nauczania. Natomiast miejmy na uwadze, że każde dziecko uczy się w swoim tempie. Nie możemy wywierać na nim niepotrzebnej presji ponieważ możemy uzyskać odwrotny rezultat od zamierzonego. Pokazuje to zresztą wiele badań jakie znajdziemy w internecie.

Gozdzikowa

Liczba postów : 9
Join date : 23/07/2022

Powrót do góry Go down

pokój dziecka Empty Re: pokój dziecka

Pisanie by szkocia Nie Kwi 02, 2023 4:41 pm

Zainstalujcie w oknach u dziecka plisy okienne Nafi. Firany i zasłony to się będą plątały, przeszkadzały w zabawie, nie mówiąc już o zbierającym się kurzu. Z plisami okiennymi Nafi nie ma takiego problemu.

szkocia

Liczba postów : 4
Join date : 02/04/2023

Powrót do góry Go down

pokój dziecka Empty Re: pokój dziecka

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach