Forum Mieszkaniowe
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Ogrzewanie domu

+3
ezila
kanarka
Kasicia
7 posters

Go down

Ogrzewanie domu  Empty Ogrzewanie domu

Pisanie by Kasicia Czw Gru 15, 2016 4:54 pm

To na pewno nie będzie łatwa decyzja. Jest bardzo wiele materiałow i trudno podjąć decyzjie.Dlatego też szukałam informacji na takich blogach jak ten http://www.mgprojekt.com.pl/blog/ , tam dość często pojawiają sie nowe artykuły, które mogą wiele wnieść,

Kasicia

Liczba postów : 556
Join date : 05/02/2015

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie domu  Empty Re: Ogrzewanie domu

Pisanie by kanarka Pon Cze 19, 2017 9:52 pm

Ja szukam jakichś alternatywnych, ekologicznych metod. Na blogu niestety nie znalazłam, może zatem ktoś coś podpowie?

kanarka

Liczba postów : 16
Join date : 26/04/2017

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie domu  Empty Re: Ogrzewanie domu

Pisanie by ezila Pon Lip 31, 2017 10:13 pm

Jeśli chodzi o podstawową metodę ogrzewania to moim zdaniem najkorzystniej wypada kominek z płaszczem wodnym lub podczerwień.Dodatkowo warto zamontować wymienniki ciepła firmy Bartosz , które umożliwiają ogrzanie powietrza z wentylacji, dzięki czemu nie ma opcji na wychłodzenie wnętrza domu

ezila

Liczba postów : 22
Join date : 26/04/2017

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie domu  Empty Re: Ogrzewanie domu

Pisanie by Andzia Wto Lis 14, 2017 8:27 am

Ja teraz szukam nowego sposobu ogrzewania mieszkania. Mam ogrzewanie na węgiel i palę w piecu w piwnicy. Na pewno chcę w salonie zamontować kominek z płaszczem wodnym. Wypatrzyłam sobie jeden na https://kratki.com/ , ale nie chcę aby to było główne źródło ciepła, bo pewnie nie będzie mi się chciało codziennie palić w kominku.  Myślałam trochę o pompie ciepła. Jest to ekologiczne rozwiązanie i podobno bardzo dobre, ale słyszałam też słuchy, że może on tracić na wydajności przy spadku temperatury. A przecież to właśnie w minusowych temperaturach chciałabym aby działam najbardziej wydajnie. Myślałam też o ogrzewaniu na gaz i podobno ono się opłaca, ale na mniejszych metrażach. A mój dom wolno stojący do małych nie należy. Ma przecież cztery dość spore pokoje, oddzielną kuchnię i łazienkę, która do klitek się raczej nie zalicza. Ogrzewanie elektryczne skreśliłam na samym początku, bo ono wychodzi najdrożej. Jakie wy macie dla mnie propozycję. Ja mam już dosyć schodzenia trzy czy cztery razy dziennie, czasem nawet więcej aby napalić w piecu i dołożyć.

Andzia

Liczba postów : 26
Join date : 09/11/2017

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie domu  Empty Re: Ogrzewanie domu

Pisanie by karolciaka Pon Lis 27, 2017 9:58 am

Takie decyzje nigdy nie są łatwo bo wybierasz to na wiele lat. My trafiliśmy dobrze bo mamy kocioł Co z Piecbuda - http://www.piecbud.net.pl/ porzadny, łatwy w obsłudze co jest niezwykle istotne bo często mąż jeździ na delegacje i muszę sama go obsługiwać no i nie jst głosny

karolciaka

Liczba postów : 46
Join date : 22/11/2017

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie domu  Empty Re: Ogrzewanie domu

Pisanie by wertiko Sob Mar 31, 2018 8:23 pm

To prawda, że taka decyzja jest trudna, ale bezie nam dużo łatwiej podjąć decyzję które rozwiązanie wybrać jeśli sprawdzimy ceny opału wśród ogłoszeń na http://gielda-paliw.com/ w ten sposób możemy zaoszczędzić nawet 700zł w sezonie. Najczęściej jeśli mamy dostęp do wielu ofert to cena staje się bardziej atrakcyjna.

wertiko

Liczba postów : 2
Join date : 31/03/2018

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie domu  Empty Re: Ogrzewanie domu

Pisanie by wtem Wto Mar 08, 2022 8:18 am

Jeżeli chodzi o ogrzewanie, to wybraliśmy pompę ciepła. Ten sposób ogrzewania jest bezemisyjny, ekologiczny, no i działa świetnie, mamy go już ponad rok i nie dzieje się z nim nic złego. Pompę zaprojektowała i zamontowała nam firma Mr Energy z Warszawy. Mieliśmy ich pełne wsparcie na każdym etapie, doskonale sobie ze wszystkim poradzili, cenowo wyszło korzystnie. Dodatkowo skorzystaliśmy z programu "czyste powietrze", więc całość cenowo była i dalej jest opłacalna. Firmę serdecznie wam polecam.

wtem

Liczba postów : 27
Join date : 04/03/2022

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie domu  Empty Re: Ogrzewanie domu

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach